Výzva Plete celá škola

Na naší škole právě probíhá putovní výstava „Baráky u Svatobořic.“ V průběhu let 1914 – 1950 se zde vystřídalo hned několik zařízení – od domova pro zahraniční uprchlíky, přes zdravotní stanici pro vystěhovalce, chorobinec a starobinec, četnickou stanici, internační tábor za 2. světové války až následně opět jako útočiště pro tisíce uprchlíků. A proč se na vás obracíme s výzvou „Plete celá škola?“

Za 2. světové války zde byli v internačním táboře umístěni nejen muži a ženy, ale také děti rodičů, kteří byli popraveni v období Heydrichiády za schvalování atentátu. Ženy zde pracovaly v tzv. „CULÍKÁRNĚ“, kde pletly copánky – culíky, z nichž se následně vyráběly různé předměty. Zapojme se do akce, kdy si zhmotníme živou paměť a připomeneme si osudy nejen žen, které zde pracovaly a zároveň pomáhaly i dětem. Každý, kdo je ochotný uplést alespoň kousek naší symbolické putovní „nekonečné“ šály, je vítán. Celá akce končí 13. března.

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku3. 3. 2020, 15:01, zobrazeno 877x, dnes 0x