Baráky u Svatobořic

V pátek 28. 2. si žáci 9. ročníku vyzkoušeli edukační program, který souvisí s právě probíhající putovní výstavou v přízemí naší školy – Baráky u Svatobořic.

Děti se netradiční formou seznámily s dějinami svatobořických baráků, původně se nacházejících jen pár kilometrů od našeho města. V průběhu let 1914 – 1950 se zde vystřídalo hned několik zařízení – od domova pro zahraniční uprchlíky, přes zdravotní stanici pro vystěhovalce, chorobinec a starobinec, četnickou stanici, internační tábor za 2. světové války až následně opět jako útočiště pro tisíce uprchlíků. Při práci dětí ve skupinách sehrál hlavní roli putovní muzejní kufřík plný názorných pomůcek. Žáci si vyzkoušeli na vlastní kůži atmosféru jednotlivých období, když si vylosovali kartičku konkrétní osobnosti a převzali alespoň na chvíli její identitu. Následně zpracovávali koláže, se kterými pak seznámili ostatní spolužáky. Nejvíce děti zaujala historie tohoto zařízení za 2. světové války, kdy v táboře pobývaly děti rodičů popravených za Heydrichiády.  

Fotogalerie :Svatobořické baráky

 

panel1.jpg 

zadany-ukol.jpg 

 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku2. 3. 2020, 15:40, zobrazeno 961x, dnes 3x