Školní družina

Školní družina není pokračováním školního vyučování, má svá specifika, která ji odlišují od školního vyučování a z tohoto hlediska je nutné také postupovat při hodnocení její činnosti a výchovného působení vychovatelek.

Hodnocení její činnosti vyplývá z požadavků a zásad pedagogiky volného času. Hlavním posláním školní družiny je zabezpečení zájmové činnosti, odpočinku a rekreace žáků. Mimo činnosti výchovně vzdělávací plní školní družina (zejména z pohledu části rodičů) částečně také funkci sociální, tzn. dohled nad žáky po určitou dobu před nebo po skončení školního vyučování.Školní družina pracuje podle ŠVP "Prostor pro hru".

Výše úplaty za školní družinu pro školní rok 2023-2024 bude 300,-Kč/ měsíc.

housenka.png

Školní rok 2023-2024

Milí rodiče, pokud chcete nahlédnout do činnosti školní družiny prostřednictvím fotogalerie, tak  naše fotografie naleznete v "Galerii" na úvodní stránce - červený smajlík. Viz. popis obrázků. Nebo ZDE

snimek-obrazovky-16.png

Nový rok 2024

Duben v kalendáři

Žáci z první třídy byli navštívit své kamarády ze školky.

skolka-2024-5.jpg

skolka-2024-7.jpg

Březen v kalendáři

Veselé Velikonoce

vesele-velikonoce-1.jpeg vesele-velikonoce-4.jpeg vesele-velikonoce-6.jpeg

vesele-velikonoce-7.jpeg vesele-velikonoce-8.jpeg vesele-velikonoce-9.jpeg

Únor v kalendáři

Masopustní masky a karneval ZDE

masopustni-karneval-v-sd2024-7.jpg

jak-vznika-maska.jpg

Srdíčkujeme

4xfoto.jpg

Konstruktivní hry - zábava pro všechny věkové kategorie

konstruktivni-hry-3.jpg

konstruktivni-hry-4.jpg

Canisterapie - chovatelský kroužek foto  zde: Školní družina

Krmení ptáčků

Krmení ptáčků v zimě je naším národním sportem a mnohdy se předháníme, kdo bude mít krásnější krmítko. Rádi pozorujeme, jak se drobní i větší ptáci shromažďují na krmítku, ze kterého vesele zobou krmení. další foto ZDE

krmitka-2.jpg

krmitka-5.jpg

Sněhulák

snehulak-iii.jpg

snehulak-iii1.jpg

Vyrábíme hrníčky

1-oddeleni-vyrabi-hrnicky-2.jpg

Módní návrháři

Blíží se plesová sezóna, navrhujeme všední i nevšední šaty.

modni-navrhari-3.jpeg

sd-venku-na-vzduchu-5.jpg
Pobyt na čerstvém vzduchu leden 2024

Školní družina v době předvánoční

Připravovali jsme se na vánoční vábení, zhotovovali jsme dárečky k prodeji na vánoční jarmark u radnice.

Fotografie z akcí ZDE

vanoce2023.jpg

vanocni-jarmark-2023-15.jpg

druzina-1-4.jpeg

Výtvarná soutěž na téma Sousedi/Susedia

Masarykovo muzeum v Hodoníně a obec Kopčany pořádají výtvarnou soutěž na téma Sousedi/Susedia. Vyhlášení vítězů se uskuteční 22.10. 2023 v rámci projektového dne, kde se sejdou čeští a slovenští autoři přihlášených děl.
Naše tři žákyně, Inna, Sofie a Nela ze školní družiny se zapojily do soutěže? tak jim všichni držíme pěsti aby se usmálo štěstí?
Obrázky:

-Větrný mlýn Holíč. Mlýn holandského typu z konce 19. století.

-Kostel svaté Markéty leží poblíž obce Kopčany. Je to jediná dodnes stojící zachovaná architektonická památka pocházející z doby Velké Moravy, stavba z 9. až 11. století.

soutez-vv2023.jpg

soutez-vv2023-1.jpg

Chovatelský kroužek opět začne svoji činnost !

chovatelsky-krouzek-2023-24-2.jpg

Kroužek je určený pro všechny mladé chovatele v družince se zájmem o přírodu a zvířata. Každou hodinu se děti dozví informace o jednotlivém zvířátku jak o něj správně pečovat a co je potřeba k jeho spokojenému životu. Hodiny budou spojené s ukázkou daného živočicha, a když to bude možné, děti si ho budou moci pohladit nebo ho nakrmit. Kroužek bude 1x za 14 dnů.

housenka.png

NÁŠ FOTOKOUTEK

Školní rok 2023-2024

Školní rok 2022-2023