Školní družina

Školní družina není pokračováním školního vyučování, má svá specifika, která ji odlišují od školního vyučování a z tohoto hlediska je nutné také postupovat při hodnocení její činnosti a výchovného působení vychovatelek.

Hodnocení její činnosti vyplývá z požadavků a zásad pedagogiky volného času. Hlavním posláním školní družiny je zabezpečení zájmové činnosti, odpočinku a rekreace žáků. Mimo činnosti výchovně vzdělávací plní školní družina (zejména z pohledu části rodičů) částečně také funkci sociální, tzn. dohled nad žáky po určitou dobu před nebo po skončení školního vyučování.Školní družina pracuje podle ŠVP "Prostor pro hru".

cela-skupina.jpg

Připravujeme se na školní rok 2021-2022

• přihlášku do školní družiny obdržíte na schůzce rodičů
  • školní družinu mohou navštěvovat žáci přípravného ročníku i žáci 1. - 3. třídy
  • máme 3 oddělení pro  90 účastníků zájmového vzdělávání (dále jen účastníci)

Školní družina je zpoplatněna:

• výše úplaty za školní družinu činí  200,- Kč měsíčně.
  • platba se provádí předem do 15. dne předchozího měsíce
  • platbu za měsíc září a říjen provedete do 15.9.2021
    na číslo účtu 1782530237/0100 KB Hodonín, variabilní symbol bude evidenční číslo dítěte
    (které obdržíte při zahájení školní docházky), konstantní symbol 0308
Vnitřní řád školní družinyZDE

Obsazení školní družiny

I.oddělení ŠD(0.B+I.A) vedoucí vychovatelka Vanšová Iva
II.oddělení ŠD(II.A+II.B+III.A) vychovatelka Kavková Hana
III.oddělení ŠD(0.A+I.B+III.B) vychovatelka Sušovská Lenka

Provoz školní družiny

Pondělí - pátek 6:00 - 7:40 hodin           11:40-16:30 hodin

Denní režim ve školní družině

6:00 - 7:40 hodin individuální činnost a TV chvilky
11:40 -13:30 hodin  hygiena a oběd, zájmová a odpočinková činnost po obědě
13:30 - 14:30 hodin rekreační činnost, pobyt na školním hřišti,parku,koberci
14:30 -16:00 hodin zájmová, komunikativní, kooperativní a  individuální činnost
16:00-16:30 hodin příprava na vyučování formou didaktických her,klidové zaměstnání

Školní jídelna

Obědy se na naši školu přiváží ze ZŠ  Vančurova , výběr je ze dvou jídel. Je nutno vyplnit přihlášku na stravování, poté si zakoupit čip (cena 115,-Kč) na ZŠ Vančurova - jídelna. Stravné se platí zálohově , první platba proběhne v měsíci srpnu , a to nejpozději do 20.8. a potom vždy do 20. v měsíci. Případné dotazy na tel. č. 518 321 386 nebo na e-mailu – strava@zsvancur.cz.

Akce ve školním roce 2021-2022

Pracovní činnosti

Vyrábění po Vánocích

II.oddělení. Vyrábíme ze zátek a proložek od vajíček.

korkovi-spunti.jpg

prolozkova-zoo.jpg

III.oddělení. Brusle z papíru a tyto brusle jsou ale jiné – místo papírového nože je použito brčko.

3-oddeleni-brusle.jpg

II.oddělení. Ze starých proložek a šišek jehličnatých stromů se dají vytvořit nové věci.

pracovni-cinnosti-2-oddeleni.jpg

Tři králové v jídelně

tri-kralove-druzina.jpg

Vánoce ve školní družině

vesele-vanoce.jpg

vanocni-druzina2.jpg

vanoce-2021-druzina.jpg

Navštívili jsme výstavu v Masarykově muzeu v  Hodoníně

Ve středu 15.září 2021 účastníci II.oddělení školní družiny navštívili zajímavou výstavu o mistru soustružníkovi.

Velkým zážitkem byl jejich dřevěný výrobek, který si vlastnoručně vysoustružili.

mistr-soustruznik-14.jpg

mistr-soustruznik-16.jpg mistr-soustruznik-12.jpg mistr-soustruznik-19.jpg mistr-soustruznik-9.jpg

Více fotografií z akce ZDE

Napadlo trochu sněhu. Moc se tam nahoře nepředali, ale aspoň něco. Když není sníh, není to žádná pořádná zima.

druzina-na-snehu.jpg

Blíží se Vánoce - keramika

druzina-a.jpg

kolaz-andilci.jpg