Školní družina

Školní družina není pokračováním školního vyučování, má svá specifika, která ji odlišují od školního vyučování a z tohoto hlediska je nutné také postupovat při hodnocení její činnosti a výchovného působení vychovatelek.

Hodnocení její činnosti vyplývá z požadavků a zásad pedagogiky volného času. Hlavním posláním školní družiny je zabezpečení zájmové činnosti, odpočinku a rekreace žáků. Mimo činnosti výchovně vzdělávací plní školní družina (zejména z pohledu části rodičů) částečně také funkci sociální, tzn. dohled nad žáky po určitou dobu před nebo po skončení školního vyučování.Školní družina pracuje podle ŠVP "Prostor pro hru".

OZNÁMENÍ NA ZMĚNU PROVOZU ŠD

Dne 30.6.2022 bude provoz školní družiny do 12:00 hodin

Akce ve školním roce 2021-2022

Pes nejlepší přítel člověka

Ve středu 22.6.2022 nás navštívila naše bývalá žákyně Monika Koutná. Nepřišla sama, ale vzala s sebou své nejvěrnější přátele, své Border kolie. Border kolie se řadí k nejinteligentnějším psím plemenům, je to učenlivý a pracovitý pes. Monika se svými pejsky propadla kouzlu agility. Své umění dětem pejsci předvedli s úplnou noblesou a hravostí. Ale...? Bez práce nejsou koláče, aneb ani kuře zadarmo nehrabe. Za každý správně provedený úkol dostali psí pamlsek. Víc ve fotografii  ZDE.

agility-monika-v-sd.jpg

agility-monika-v-sd1.jpg

agility-monika-v-sd3.jpg

Tvoření zvířátek v I.oddělení

zviratkai.jpg

MDD ve školní družině 1.6.2022.

Mnohé děti při svém příchodu na předem připravené hřiště, nevěděly, kam dřív zamířit, vždyť na ně čekalo tolik lákadel: házení raketových šipek, házení na terč, házení míčků do otvorů na hlavu klauna, chůze na chůdách, tenis, skákání na skákadle i jízda  na šlapadlech. Během hravého odpoledne se střídaly při opékání špekáčků.  Nechybělo ani místo na odpočinek a focení u připravených obrázků na chodníku.  V závěru  jsme si povídali  o krásném odpoledni na našem hřišti.   Všem děkujeme, den se náramně vydařil!

Naše fotogalerie ZDE

mdd-sd-7-doza.jpg

mdd-sd-26.jpg

Učíme se malovat motýli

Spojením několika výtvarných technik vzniká krásná kolážová práce . I.oddělení to zvládlo na jedničku.

motyli.jpg

Pilní jako včeličky

Tento týden si v družince, připomínáme prostřednictvím kreslení, tvoření a úkolů, svátek včel a včelařství.Po tisíciletí jsou včely nedílnou součástí našich životů, jsou považovány za jedny z nejpracovitějších a nejdůležitějších stvoření na zemi s ohledem na skutečnost, jak prospívají lidem, rostlinám a životnímu prostředí obecně. Lze konstatovat, že včely jsou život!

vcelky-v-sd.jpg

Návštěva školky Pravoslava Veselého

Předávání zkušeností a poznatků z první třídy

navsteva-skolky.jpg

navsteva-skolky2.jpg

Hledáme  léčivé bylinky v parku

ii4.jpg

Když venku prší III.oddělení

3oddeleni-kdyz-prsi.jpg

Den  Země I.oddělení

1-odd.jpg

Bořek stavitel

borek-bolf-stavba.jpg

Velikonoce se blíží a probouzení přírody 11.4.2022

I.oddělení na výstavě k Velikonocům.

velikonoce-1.jpg

Hmyzí domeček, ptačí říše, podmořský život  a život v lese. 2.oddělení na naučné výstavě v sále Evropa.

velikonoce-se-blizi-sd3.jpg

3.oddělení na výstavě Velikonoce

sal-evropa-velikonoce31.jpg

sal-evropa-velikonoce3.jpg

Více fotografií ZDE

Přípravy na Velikonoce I.oddělení

velikonoce-sd1-odd.jpg

4024ed3d-7258-4304-b0c8-7fc6eb9c3233.jpeg

e4156dff-d11c-44bd-bc3e-5bdb13189316.jpeg

22.3.2022  Návštěva dětí z mateřské školy

V měsíci březnu nás pravidelně navštěvují děti z mateřských škol v Hodoníně.
Prohlédnou si vybavení tříd, jídelny  i školní družiny.
Sledují výuku prvňáčků, můžou si vyzkoušet jaké to je být žákem školy.
Letos jsme pro ně připravili sladkou květinku. Fotografie z návštěvy ZDE

lizatka.jpeg

Kapka vody
Voda je náš nejcennější přírodní zdroj. Jak je důležitá si většinou uvědomíme až v okamžiku,

kdy přestane být samozřejmostí. Význam vody tradičně připomíná 22. březen "Světový den vody". Téma letošního svátku vody je více než aktuální  pro úbytek vody v důsledku klimatické změny a udržitelného hospodaření s vodou. Kapka vody je náš poklad!

kapka-vody.jpg

Masopustní karneval 24.2.2022  viz.fotogalerie

I.oddělení

masopust-sd-3.jpg

II.oddělení

III.oddělení

masopust-sd3.jpg

Pracovní činnosti

II.oddělení - poznáváme hodiny

ii3.jpg

III.oddělení staví a montuje

iii-odd-montaz.jpg

Připravujeme se na MASOPUSTNÍ REJ - 24.2.2022 od 13hodin.

Za normálních okolností už bychom se těšili na masopustní průvod, ale kvůli pandemii si bohužel tradiční veselí nebudeme moci užít jako obvykle všichni pohromadě.To nám však nebrání připomenout si, co vlastně masopust je, jaké tradice jsou s ním spojené a jak ho slavili naši předci. To všechno probereme ve družince postupně.

I.oddělení. Masopustní masky

masopustni-masky.jpg

masopustni-masky1.jpg

II.oddělení. Masopustní koláčky

masopustni-kolace.jpg

masopustni-kolace1.jpg

III. oddělení. Malá bambulka - šikovná želvička

zelvicky-1.jpg

zelvicky-2.jpg

Ptáčci v zimě. III.oddělení

ptacci-2.jpg ptacci-3.jpg ptacci-5.jpg ptacci-8.jpg

II.oddělení. Vyrábíme ze zátek a proložek od vajíček.

korkovi-spunti.jpg

prolozkova-zoo.jpg

III.oddělení. Brusle z papíru a tyto brusle jsou ale jiné – místo papírového nože je použito brčko.

3-oddeleni-brusle.jpg

II.oddělení. Ze starých proložek a šišek jehličnatých stromů se dají vytvořit nové věci.

pracovni-cinnosti-2-oddeleni.jpg

Tři králové v jídelně

tri-kralove-druzina.jpg

Vánoce ve školní družině

vesele-vanoce.jpg

vanocni-druzina2.jpg

vanoce-2021-druzina.jpg

Navštívili jsme výstavu v Masarykově muzeu v  Hodoníně

Ve středu 15.září 2021 účastníci II.oddělení školní družiny navštívili zajímavou výstavu o mistru soustružníkovi.

Velkým zážitkem byl jejich dřevěný výrobek, který si vlastnoručně vysoustružili.

mistr-soustruznik-14.jpg

mistr-soustruznik-16.jpg mistr-soustruznik-12.jpg mistr-soustruznik-19.jpg mistr-soustruznik-9.jpg

Více fotografií z akce ZDE

Blíží se Vánoce - keramika