Spolužák ze zahraničí v naší škole

Po Velikonočních prázdninách navštívil I. B naší školy žák žijící a studující v Anglii. ZŠ Mírové náměstí je jeho kmenovou školou, vzdělávání tento žák absolvuje ve Velké Británii.

 Ve třídě se zapojil do projektu „Srovnání vzdělávání v zahraniční škole“, seznámil se svými českými spolužáky a prožil s nimi společné chvíle. Jeho návštěva byla velmi obohacující. Děti získaly přehled o tom, jak probíhá den v anglické škole, naučily se některá jednoduchá anglická slovíčka a podívaly se, jak vypadá uniforma, která je typická pro školu, kterou náš žák v Anglii navštěvuje.

Také žáci z I. B měli spolužákovi co nabídnout. Ukázali mu, jak umí číst, psát psacím písmem, pracovat ve dvojicích či skupinách, a dokonce i hrát na Orffovy hudební nástroje. O přestávkách ho provedli prostorami školy a zapojili ho do chodu celé  třídy, jako by s nimi chodil od začátku školního roku.
Škoda, že návštěva trvala jen pár dnů. I tak za ni velmi děkujeme a budeme se těšit na další.

učitelka 1.B Mgr. Magdaléna Poláchová

spoluzak-1-b-1.jpg 

spoluzak-1-b.jpg 

img_3369.jpg 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku10. 5. 2023, 13:03, zobrazeno 311x, dnes 2x