Organizace výuky od 3.5.2021

Informace k provozu škol a školských zařízení od 3. května 2021

MŠMT školy informovalo, že došlo k vydání novely mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví  k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, z něhož vyplývají změny v povinném testování dětí, žáků a studentů ve školách a školských zařízeních, s účinností od 3. 5. 2021.  Informace k opatření ZDE.

Tímto opatřením se oproti současnosti pro žáky naší školy mění následující:

  •  preventivní antigenní test se ve školách, kde doposud probíhalo testování s frekvencí dvakrát týdně, nově provádí s frekvencí jedenkrát týdně s tím, že test se provede první den osobní přítomnosti dítěte/žáka/studenta ve škole v daném týdnu. Preventivní test se provádí bezprostředně po příchodu do školy. Nebude-li dítě, žák nebo student přítomen v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu,

  • škola nebude vydávat potvrzení o negativním výsledku testu žáků pro účely doložení této skutečnosti ve službách nebo pro účely amatérského sportu,

  •  škola vydá žákům, kteří se zúčastní přijímacích zkoušek, potvrzení o výsledku testu - platnost 7 dní.

 

V dalších oblastech zůstává organizace provozu školy v týdnu od 3. května 2021 beze změny.

 

                                                                                                                      Mgr. Alena Řeháková, ředitelka školy

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku30. 4. 2021, 12:53, zobrazeno 713x, dnes 2x