Folklorní týden

Tady bydlím, tady jsou mé kořeny
aneb
Folklorní týden v přípravné třídě

Je pondělí ráno a všechno je ve škole úplně jinak! Paní učitelka s paní asistentkou jsou oblečeny v kroji a vítají nás chlebem a solí. Co se to tu děje?

Děti v přípravné třídě čekal netradiční týden zaměřený na naše tradice, lidové kroje, ornamenty a předměty, které používali naši pradědečci a prababičky. Samozřejmě nechybělo ani muzicírování a tancování. Zatancovali jsme si tanec se šavlemi za doprovodu písničky „Fašanek, fašanek velká noc bude …“. Přiblížili jsme si tak masopust, kde jsme pochovali basu a ochutnali jsme tradiční „Boží milosti“. Na Popeleční středu, když začal půst, jsme přestali vyzpěvovat a začali jsme s výtvarným tvořením. Odešli jsme domů s vymalovaným tričkem, děvčata si vyzdobila mašle ornamenty a kluci se pyšnili folklorním motýlkem pod krkem. A protože bylo právě MDŽ, maminkám jsme vyrobili jak jinak než folklorní překvapení.

kolaz-0-a-2019.jpg

další fotografie :Folklorní týden

Vytisknout stránku Vytisknout stránku13. 3. 2019, 20:11, zobrazeno 1154x, dnes 0x