Slavnost Slabikáře I.A,I.B

Slavnost Slabikáře v I. A a v I.B

I.A

Pracovitost a píle posledních měsíců přinesla ovoce, za Živou abecedou byl obrácen poslední list. 25. listopad 2019 se stal pro žáčky první třídy slavnostním dnem, jelikož poprvé nahlédli do svého Slabikáře. A jak to všechno bylo? Práh naší třídy ráno nepřekročili žáci, ale udatní rytíři, superhrdinové, krásné princezny a víly, čertíci, pirát, indián i Mickey Mouse. Na pohádkové bytosti čekaly obtížné úkoly. Nikdo se však nezalekl a splněno bylo vše do poslední tečky. Hurá, už máme Slabikář!

slabikari-a-6.jpg 

slabikari-a-7.jpg 

fotografie z akce

slabikář2019

I.B

Pondělí 25. 11. bylo v 1. třídách mimořádně slavnostní. Chodby v přízemí se hemžily  pohádkovými bytostmi  a zlatožlutou drobotinou s čelenkou sluníčka. Naši prvňáčci dostávali své první Slabikáře, na které se moc těšili a které si také museli „vysloužit“. Na každou hodinu měli připraveny aktivity a činnosti, které je dovedly až k vytouženému Slabikáři. Byly to např. písmenkové Škatule, škatule, hejbejte se, Slabikový slalom, soutěž ve čtení slov, hádanky, Písmenkové kimovky, Zakázané nebo Začarované písmenko, básničky, písničky a také soubor speciálně vytvořených pracovních listů, který jim zůstane v upomínku na tento slavnostní den stejně jako spousta pěkných zážitků. V duchu celoročního motivačního  projektu  „Jedničky ze Sluníčkova“ se vystrojili za žlutozlatá sluníčka s vlastnoručně vyrobenou čelenkou.  Od  této chvíle  jsou  již pasováni na opravdové čtenáře. Přejeme jim samá  „poslušná“ písmenka a radost z první přečtené knížky.   

slabikari-bc.jpg

                                                                                    

Vytisknout stránku Vytisknout stránku26. 11. 2019, 21:38, zobrazeno 1233x, dnes 0x