Řecko-římský styl

Zápas je jedním z nejstarších tělesných cvičení, obrazem boje člověka,
a to když užívá výhradně svých přirozených zbraní, aby přemohl svého soupeře.

Historie zápasu sahá až do dějin starověkého Řecka, kde byl zastoupen na starověkých olympijských hrách. Je součástí novodobých olympijských her od jejich vzniku a v současné době je rozvinut po celém světě. Provozování zápasu všestranně rozvíjí osobnost sportovce, harmonicky rozvíjí svalstvo celého těla a současně i určité charakteristické vlastnosti osobnosti. V naší škole proběhla v tělocvičně prezentace a přiblížení tohoto sportu. Žáci naší školy, Filip i Dominik, jsou v něm moc šikovní.

Děkujeme trenérům a oddílu zápasu TJ Sokol Hodonín za prezentaci.

zapasnici-1.jpg 

zapasnici1.jpg 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku21. 4. 2024, 10:44, zobrazeno 86x, dnes 0x