Prvňáčci poprvé v Ekocentru

2.10. se naše třída 1.B dlouhou ranní procházkou vydala poprvé do Ekocentra Dúbrava.

Počasí nám přálo, a tak jsme mohli výukový program „Podzimníček" plnit podle plánu venku. Po úvodním povídání o podzimních aktivitách přírody i lidí, při kterém děti plnily různé úkoly a malovaly, následovala zasloužená svačinka a nezbytná, radostně očekávaná prohlídka zdejších zvířecích obyvatel. Morčátka, králíčci, myšky, želvičky, leguáni i hadi, prostě vše nás zajímalo tolik, že se nám ani nechtělo ven do přilehlého parčíku, kde nás čekaly zajímavé soutěžní aktivity s podzimní tematikou. Družstva zajíčků, veverek, vlaštovek a ježečků tak např. sbírala mrkvičky a šišky nebo lovila hmyz. Poznávali jsme stromy, jejich listy a plody a na závěr si děti vytvořily krásnou podzimní paletku z barevného listí a maminkám jako dáreček nasbíraly do papírových kelímků různé lesní vůně. Zábavné i poučné dopoledne se nám moc líbilo a už se těšíme na další jarní návštěvu.

ekocentrum1-b.jpg

Vytisknout stránku Vytisknout stránku6. 10. 2017, 10:53, zobrazeno 1398x, dnes 0x