„Na veselú notečku zazpívajme pěsničku, nech sa všecí zejdeme na hodonském rynečku.“

 15. června proběhlo na Masarykově náměstí setkání dětských folklorních souborů, jehož organizátorem byl dětský folklorní soubor Duběnka, kde tancují, zpívají a hrají také žáci naší školy.

Návštěvníci měli možnost zhlédnout kroje z různých regionů, protože mimo domácí Duběnku pozvání přijali také Skaličánek ze Skalice, Nechoránek z Prušánek a Lúčánek z Louky. Zahrála i nově vzniklá hodonínská dětská cimbálová muzika Duběnka, kterou se podařilo po mnoha letech obnovit. Byl to nádherný den plný písniček, tance a dobré nálady. Na mini jarmarku si všichni mohli vyrobit folklorní drobnosti. Jeden ze stánků byl i naší paní asistentky z 1. třídy Pavly Voldánové. 

                                 Už teď se těšíme na další ročník.

                                                                       (Mgr. Lucie Stávková, autor pořadu)

dsc1750.jpg 

dsc_1732.jpg 

 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku19. 6. 2019, 15:21, zobrazeno 1388x, dnes 0x