Jak mluvit s dětmi o válce

Agresivní napadení Ukrajiny ruskou armádou nenechalo chladným prakticky žádného občana České republiky a je jasné, že tento neomluvitelný akt agrese ovlivní více či méně život každého z nás.

Válka přináší zlo, mrtvé, zraněné, škody na duších i majetku, a to ruku v ruce s nenávistí, nepřátelstvím a destrukcí mezilidských vztahů.

Válečné události se bohužel, jak ukazují historické zkušenosti, nevyhýbají ani školám. Dostáváme se do situace, jak dětem vysvětlit současné dění v Evropě. S dětmi je třeba otevřeně hovořit a snažit se jim vysvětlit, co se kolem nich děje.

Všichni pedagogové školy usilují o to, aby děti správně pochopily dnešní situaci a aby se cítily bezpečně. S dětmi je třeba hovořit také v domácím prostředí. Rodiče se na školu obrací s dotazy, jak dětem válku na Ukrajině vysvětlit. Odpovědi na tyto dotazy lze najít v následujících dvou podpůrných materiálech.

locika-jak-mluvit-s-detmi.jpg 

 

locika-valka-1.jpg 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku1. 3. 2022, 08:00, zobrazeno 466x, dnes 2x