Doporučený postup u akutních onemocnění v průběhu pandemie covid-19

Ve spolupráci s Odbornou společností praktických dětských lékařů vytvořilo ministerstvo  zdravotnictví  metodiku, která říká, jak má dětský lékař a škola přistupovat k dítěti/ žákovi ve škole/ školském zařízení v případě výskytu respiračních obtíží.

V dokumentu Doporučený postup Odborné společnosti praktických lékařů ČLS JEP k managementu  u akutních onemocnění v průběhu pandemie covid-19 určený pro školy a školská zařízení a zákonné zástupce dítěte (ke stažení zde) jsou popsány i možné projevy respirační nákazy dětí ve škole. V případě, že má dítě chronické respirační onemocnění, jako je například astma, alergická rýma apod., rodič předloží škole čestné prohlášení, případně kopii zprávy z poradny. Takto lze předcházet zbytečným návštěvám v ordinacích lékařů jen kvůli vystavení potvrzení."

Vytisknout stránku Vytisknout stránku21. 9. 2020, 19:07, zobrazeno 837x, dnes 0x