Akce Edison se zahraničními studenty se opět vydařila

Po dvou letech naše škola znovu přivítala svět. Tentokrát k nám přijely čtyři studentky, a to Zahra z Indonésie, Yvonne z Taiwanu, Glorie z Číny a Ramina z Ruska.

Přestože byly na ZŠ poprvé, do té doby přednášely jen na středních školách na Moravě, s našimi dětmi to uměly a svou zemi, kulturu i sebe podaly hravou formou. Studentky své pěkně připravené prezentace neustále doplňovaly symbolickými věcmi - vlajkami, penězi, šátky, čínskými hůlkami či suvenýry – pohledy, samolepkami, obálkami na peníze aj. Ve svých prezentacích či vhodně zvolených videích vystihly typický sociální, kulturní a sportovní život své země a ukázaly nám jejich největší kulturní i přírodní skvosty.

Poslední den se studentkami proběhl formou „global village", kdy se jedna z našich učeben proměnila na 4 zahraniční vesničky. V nich si naše děti prohlédly vlajku a suvenýry každé země, mohly si vyzkoušet tradiční indonéskou sukni či ruský šátek a ochutnat indonéské chilli, ruské pirožky s houbami a taiwanské sušené vepřové maso s mořskými řasami. Nejmenší děti získaly velmi pěkné pamětní listy se svými jmény přepsanými do čínštiny, většina využila poslední možnost dostat autogram, vyfotit se se studentkami a rozloučit se s nimi. Vše proběhlo ve velmi příjemné atmosféře a děti budou na celou akci určitě rády vzpomínat.

Akce Edison se zahraničními studenty Akce Edison se zahraničními studenty Akce Edison se zahraničními studenty

Vytisknout stránku Vytisknout stránku21. 2. 2017, 07:53, zobrazeno 2267x, dnes 0x