Školní rok 2021/2022

Vážení rodiče a milí žáci, srdečně vás vítáme na stránce třídy 2. A, která slouží pro vaši rychlou informovanost. Ze všech akcí, kterých se účastníme, máte možnost zhlédnout fotografie v KALENDÁŘI NAŠÍ TŘÍDY nebo ve fotogalerii školy.

jitka-vydrova.jpg

Třídní učitelka: Mgr.Jitka Vydrová

bajajova.jpg

asistentka:Iveta Bajajová

hana-kavkova.jpg

vychovatelka: Hana Kavková

Fotografie ze společných akcí

Školní rok 2020/2021

Atletický den

atleticky-den-2.jpg

Plavecký výcvik

Druháčci zdárně ukončili letošní plavecký výcvik soutěží – 1. místo Emma, 3. místo Nikol a Michal.

Soutěže se také zúčastnili David, Jakub, Martin, Milan, Lukáš, Julie, Anička, Nikol.

Blahopřejeme vítězům i všem zúčastněným plavcům za skvělé výkony i odvahu.

plavani-2.jpg

20220614_110002.jpg

Návštěva knihovny

Žáci druhé třídy navštívili knihovnu, kde si mnozí vybrali zajímavé čtení knihy na prázdniny. Dozvěděli se také, že si mohou půjčit knihy i děti, které mají poškozený zrak. Mohou se naučit číst Braillovo písmo, kde použijí ke čtení prstíky.

knihovna2.jpg

Den dětí

Druháčci se vydali hledat cestu, která by jej dovedla k nalezení pokladu. A našli…..

den-deti-2.jpg

den-deti-2-a-2-b.jpg

12.5.2022 - Výlet Lanové centrum Břeclav

2-a-breclav.jpg

20220512_101855.jpg

22.4.2022- Den Země

den-zeme2.jpg

Ochutnávka sýrů

syry-2a.jpg

Čarodějnice

cardejnice2.jpg

Muzikoterapie – rytmická cvičení na bubny.

muzikoterapie-duben2022-2.jpg

muzikoterapie-duben2022-3.jpg

Velikonoční tvoření

2-velikonocni-tvoreni.jpg

2-a-velikonocni-tvoreni2.jpg

Abeceda peněz

Dopolední program Finanční gramotnosti Abeceda peněz druháčky velmi zaujal, protože se učili, jak si umět rozvrhnout hospodaření, výdaje na domácnost, dovolenou a proč je důležité mít také naspořeny penízky.

abeceda-penez2.jpg

20220223_095418.jpg

Bruslení

V hodině tělesné výchovy si někteří žáci vyzkoušeli své první krůčky na bruslích s pomocí hrazdiček. Děvčata Anička, Emma a Nikolka své bruslení zdokonalovaly pod vedením paní trenérky krasobruslení. Hokejista Lukáš ukázal své dovednosti ostatním spolužákům, kteří se jej snažili napodobit. První výuková hodina byla namáhavá, ale super a už se žáci těší na další.

brusleni-2.jpg

brusleni-21.jpg

Pasování na čtenáře

Žáci navštívili Městskou knihovnu v Hodoníně, kde byli pasováni na čtenáře. Paní knihovnici předvedli, že už umí číst a za odměnu dostali krásnou knihu. Mohou se stát členy knihovny, kde si budou půjčovat krásné zajímavé knihy, které je velmi zaujaly.

knihona-2-a-1.jpg

knihovna-2.jpg

Vánoce

Už se zase těšíme na Ježíška, copak nám letos nadělí,

stačí svetr nebo knížka, všichni chceme zas od Ježíška,

jen aby byl šťastný a  veselý.

pf2022-2-a.jpg

Vánoční tvoření

První sníh

První sněhovou nadílku  jsme letos využili ke koulování a stavění sněhuláků.na-snehu-2.jpg

Čertí školička

Letos jsme si v čertí školičce zase užili zábavné dopoledne se spoustou dovádění, legrace a čertích honiček v tělocvičně.

certi-skolicka-2.jpg

Navštívila nás také družina čertů a Mikuláš s andílky, kterému jsme zazpívali a slíbili, že se budeme pilně učit, psát úkoly a také zlepšíme chování o přestávkách.

mikulas2021.jpg

Projektový den v ZOO Hodonín

9. 11. 2021 jsme se zúčastnili Projektového dne v prostorách ZOO Hodonín s programem ,,Ohrožená zvířata“ pod vedením lektorky. Žáci si prošli expozicemi ohrožených zvířat opic, šelem, kopytníků a ptáků. Dozvěděli se také zajímavosti o jejich životech v přírodě i v Zoo. Viděli ukázku a přípravu krmení s komentářem vybraných druhů zvířat a mohli si také sami vyzkoušet krmení koz a ovcí.
 Ve vzdělávacím centru se žáci seznámili ukázkou prezentace ohrožených zvířat u nás vlivem lidské činnosti, nemoci, poranění a jak těmto situacím předcházet, či zabránit a co dělat v případě nálezu ohroženého zvířete. Dozvěděli se o práci v zařízeních Záchranných stanic pro zvířata u nás. Vyzkoušeli si také, jak mohou sami pomoci zvířátkům v zimě, třeba výrobou vhodného úkrytu pro něj a vytvořili hmyzí domeček, který bude uložen a zavěšen v prostorách ZOO.

v-ucebne.jpg

u-kleci.jpg

Aranžování květin - podzimní dekorace

podzimni-dekorace-ii.jpg