1. B

Rozvrh třídy

Vážení rodiče a milí žáci,

srdečně vás vítám na stránce třídy I. B, která slouží pro vaši rychlou informovanost. Můžete se zde seznámit s aktuálně probíraným učivem nebo si prohlédnout vzkazy, aktuální informace a zadané domácí úkoly.

Z akcí, kterých se účastníme, budete mít  možnost zhlédnout fotografie v KALENDÁŘI NAŠÍ TŘÍDY nebo ve fotogalerii školy. V letošním roce jsme zapojeni do celoročního motivačního projektu " Jedničky ze Sluníčkova ".

Přeji dětem i Vám úspěšný školní rok 2019/2020. Děkuji za trpělivost a spolupráci a přeji mnoho krásných chvil s Vašimi prvňáčky.

Třídní učitelka: Mgr. Dagmar Krýsová

Asistentka pedagoga: Petra  Bolfová

Vychovatelka ŠD: Lenka Sušovská

To jsme my: I.B

1-b2019.jpg

Informace  ŠD:

Každý čtvrtek 11.50 - 12.35 h  Angličtinu hrou pod vedením p. vychovatelky Ivy  Vanšové

Sportuj ve škole -  cvičíme každou středu 5.vyuč. hodinu 11.45 - 12.35

Kalendář akcí naší třídy :

Plánované akce  - leden:

30.1. - pololetní vysvědčení

31.1. - pololetní prázdniny

Aktuální informace: 20.1. - 24. 1. 2020

Prosím, aby děti nosily látkové ubrousky - prostírání ke svačině (čistota lavice). Všechny pomůcky, které dětem dáváte z domova, podepisujte či označte štítkem se jménem. Děkuji.

Kontrolujte, prosím, dětem pouzdro, tužku a pastelky ať mají ořezané, vhodné je vybavit pouzdro dětem ořezovátkem se zásobníkem a gumou. Pastelky všech základních barev je třeba mít.

Dát dětem, prosím, hadřík na mazací tabulku, na kterou píší fixem. Děkuji. Pořídit nový fix, v případě, že již ani jeden nepíše.

Omlouvání žáka - písemně do 3 dnů do omluvného listu  v Zápisníčku prvňáčka. Pro aktuální informovanost stačí zavolat či poslat SMS na tel. číslo tř. učitelky, uvedené v Zápisníčku. (případně na číslo školy)

Děti si také můžou na přestávky přinést do školy nějaké vhodné hry, uložíme do hracího koutku.

Dětem  každý den, prosím, prohlédněte sešity, pokud mají označeno červenou hvězdičkou, mají domácí úkol, po splnění, prosím , podepište. Děkuji.

Doporučuji vkládat dětem do učebnic papírové záložky, snadno se pak orientují v textu (pomáhají při čtení - "ukazovátka" a najdou rychle, kde pracujeme.

Na tř. schůzce jsem zapomněla zmínit možnost přinést do třídy sirup, tak jako kapesníčky a ubrousky. Když mají děti vypito pití z láhve z domu nebo zapomněli, nalijí si sirup, doplní vodou a mají šťávu. Hlavně v teplých měsících se nám vždycky osvědčilo.

Doporučuji trénovat čtení denně, také skládání slov ze skládací abecedy a psaní psacích písmen podle diktátu.

Děti dostaly zdarma čtenářské průkazy do Městské knihovny Hodonín - v rámci projektu Knížka pro prvňáčka. Můžete knihovnu navštěvovat a půjčovat si knihy.

Pokud děti vypíší fixy na tabulku, zakupte jim, prosím, nové. Děkuji.

Od prosince přecházíme na známkování 1, 2, 3. Známky 4,5 budou až do pololetí značeny zamračeným"smailíkem".

Od ledna děti postupně dostanou cedulku s osobním vzkazem, že můžou již psát perem (podle úspěšnosti psaní v Písance). Volbu pera nechám na Vás, jaké dětem vyhovuje, za mě doporučuji  gumovací pero Pilot . Pokud pro děti psaní perem bude obtížné a nastane  - li ve psaní zhoršení, můžou se vrátit ještě zpět k tužce.

Probírané učivo: 20.1.- 24.1.

Český jazyk :

Moje první psaní

Písanka 2

s. 20- 23

Slabikář

s. 25 - 29

Matematika:

s. 73 - 76

Člověk a jeho svět:

s. 40, 41

DOMÁCÍ ÚKOLY:

Značíme červenou hvězdičkou, vždy projděte všechny sešity a podepište, prosím.

PO - M s. 73/2, Slabikář s. 25 - číst označené *.

ÚT -

ST -

ČT-

PÁ -