1. B

Rozvrh třídy

Vážení rodiče a milí žáci,

srdečně vás vítám na stránce třídy I. B, která slouží pro vaši rychlou informovanost. Můžete se zde seznámit s aktuálně probíraným učivem nebo si prohlédnout vzkazy, aktuální informace a zadané domácí úkoly.

Z akcí, kterých se účastníme, budete mít  možnost zhlédnout fotografie v KALENDÁŘI NAŠÍ TŘÍDY nebo ve fotogalerii školy. V letošním roce jsme zapojeni do celoročního motivačního projektu " Jedničky ze Sluníčkova ".

Přeji dětem i Vám úspěšný školní rok 2019/2020. Děkuji za trpělivost a spolupráci a přeji mnoho krásných chvil s Vašimi prvňáčky.

Třídní učitelka: Mgr. Dagmar Krýsová

Asistentka pedagoga: Petra  Bolfová

Vychovatelka ŠD: Lenka Sušovská

To jsme my: I.B

1-b2019.jpg

Informace  ŠD:

Každý čtvrtek 11.50 - 12.35 h  Angličtinu hrou pod vedením p. vychovatelky Ivy  Vanšové

Sportuj ve škole -  cvičíme každou středu 5.vyuč. hodinu 11.45 - 12.35

Kalendář akcí naší třídy :

Plánované akce  - únor :

11.2.- 10h - návštěva dětského oddělení městké knihovny, možno vzít průkazku čtenáře na půjčení knih

13. 2.- 10.15 - 11.15.h - bruslení na zimním stadioně (nově 10Kč na žáka - uhradím z tř. fondu)  Připravit, prosím, brusle, přilbu na hlavu a nutné i rukavice, vhodné teplé sportovní oblečení.  Brusle dát do batůžku, ne igelitka.  Nebruslící děti (kdo nemá brusle nebo je po nemoci) zůstanou ve škole pod dohledem asistenta pedagoga.

17.2. - 21.2. - jarní  prázdniny

Aktuální informace: 24.2. - 28.2. 2020

Prosím, aby děti nosily látkové ubrousky - prostírání ke svačině (čistota lavice). Všechny pomůcky, které dětem dáváte z domova, podepisujte či označte štítkem se jménem. Děkuji.

Kontrolujte, prosím, dětem pouzdro, tužku a pastelky ať mají ořezané, vhodné je vybavit pouzdro dětem ořezovátkem se zásobníkem a gumou. Pastelky všech základních barev je třeba mít.

Dát dětem, prosím, hadřík na mazací tabulku, na kterou píší fixem. Děkuji. Pořídit nový fix, v případě, že již ani jeden nepíše.

Omlouvání žáka - písemně do 3 dnů do omluvného listu  v Zápisníčku prvňáčka. Pro aktuální informovanost stačí zavolat či poslat SMS na tel. číslo tř. učitelky, uvedené v Zápisníčku. (případně na číslo školy)

Děti si také můžou na přestávky přinést do školy nějaké vhodné hry, uložíme do hracího koutku.

Dětem  každý den, prosím, prohlédněte sešity, pokud mají označeno červenou hvězdičkou, mají domácí úkol, po splnění, prosím , podepište. Děkuji.

Doporučuji vkládat dětem do učebnic papírové záložky, snadno se pak orientují v textu (pomáhají při čtení - "ukazovátka" a najdou rychle, kde pracujeme.

Na tř. schůzce jsem zapomněla zmínit možnost přinést do třídy sirup, tak jako kapesníčky a ubrousky. Když mají děti vypito pití z láhve z domu nebo zapomněli, nalijí si sirup, doplní vodou a mají šťávu. Hlavně v teplých měsících se nám vždycky osvědčilo.

Doporučuji trénovat čtení denně a  psaní slov podle diktátu.

Děti dostaly zdarma čtenářské průkazy do Městské knihovny Hodonín - v rámci projektu Knížka pro prvňáčka. Můžete knihovnu navštěvovat a půjčovat si knihy.

Pokud děti vypíší fixy na tabulku, zakupte jim, prosím, nové. Děkuji.

Od ledna děti postupně dostanou cedulku s osobním vzkazem, že můžou již psát perem (podle úspěšnosti psaní v Písance). Volbu pera nechám na Vás, jaké dětem vyhovuje, za mě doporučuji  gumovací pero Pilot . Pokud pro děti psaní perem bude obtížné a nastane  - li ve psaní zhoršení, můžou se vrátit ještě zpět k tužce.

Od 2. pololetí  přecházíme na známkování celou klasifikační stupnicí, tedy známky 1,2,3,4,5.

V žákovské knížce budou mít děti od 2. pololetí založen arch - zapomínání, kde se bude značit kdy a co dítě zapomnělo. Vás prosím o kontrolu a vždy stvrzení podpisem při záznamu. Hlídejte si, prosím, aby Vaše dítě zbytečně nezapomínalo a nemuseli jsme pak následně řešit nějaké kázeňské postihy. Taktéž případné záznamy ohledně chování budou značeny do ŽK.

Na 2. pololetí také, prosím, dětem dokupte nová lepidla, barevné papíry, případně fixy na tabulku.

Do třídy, prosím , přinést papírové utěrky a kapesníky, případně sirup pro děti, doplňují si někdy pití (zásoby už nám docházejí).

A ještě prosím o příspěvek 200  Kč do třídního fondu na 2. pololetí. Placené akce budu opět hradit z tř. fondu.

Děkuji moc za vstřícnost a spolupráci.

Prosím, hlídejte si, omlouvání dětí písemně do ŽK, do 3 dnů je třeba napsat omluvenku do ŽK, i když je dítě telefonicky či SMS omluveno, není mou poviností Vás na to upozorňovat, to je ve školním řádu. Děkuji za pochopení.

Děvčata s dlouhými vlasy by měly mít do Tv gumičku na stažení vlásků. Děkuji.

Probírané učivo: 24.2.- 28.2.

Český jazyk:

Písanka 3

s. 1 - 5

Slabikář

s. 44 - 47

Matematika:

2. díl: s. 12 - 15

Člověk a jeho svět:

s. 59,60

Značíme červenou hvězdičkou, vždy projděte všechny sešity a podepište, prosím.

PO - Písanka 3  s. 1 - dopsat

ÚT - M. s13/5,  Slabikář s. 45 - číst slabiky, věty.

ST - Písanka s. 3 - dopsat, Slabikář s. 46 - naučit básničku Au, ou - do pátku, číst slabiky, slova a věty s. 46, 47- označené *. Podepsat, prosím, diktátový sešit. Děkuji.

ČT-

PÁ -

Akce šk.roku 2019/2020

Moje první školní tablo - Fotogalerie