1. A Vás vítá

Vážení rodiče a milí žáci,

srdečně vás vítáme na stránce třídy 1. A, která vám slouží pro nahlédnutí do života naší třídy. Ze všech akcí, kterých se zúčastníme, máte možnost zhlédnout fotografie v KALENDÁŘI NAŠÍ TŘÍDY. Během školního roku bude probíhat celoroční motivační projekt s názvem UČÍME SE SE ZVÍŘÁTKY.

Ke vzájemné komunikaci nám bude sloužit elektronický systém BAKALÁŘ-oddíl Komens. Zde najdete rozvrh naší třídy, informace o průběhu školního roku, konaných akcích, třídních schůzkách, probíraném učivu a také aktuální vzkazy pro rodiče.

Děkujeme za spolupráci a přejeme vám všem úspěšný a klidný školní rok 2021-2022.

milena-prokesova.jpg      Třídní učitelka: PaedDr. Milena Prokešová

martina-safrankova.jpg      Asistentka pedagoga: Martina Šafránková

iva-vansova.jpg   Vychovatelka v ŠD: Iva Vanšová

Kalendář naší třídy ve školním roce 2021-2022

Vážení rodiče,

ze srdce Vám děkujeme za spolupráci a přejeme Vám i dětem krásné a pohodové prázdniny.
Milena Prokešová, Martina Šafránková, Iva Vanšová

27. 6. 2022 vyhodnocení celoročního  projektu "UČÍME SE SE ZVÍŘÁTKY"
-  projekt vedl po celý rok děti k aktivitě ve vyučování, slušnému chování, vzájemné pomoci a kamarádství

Již známe vítěze:
1. místo:  Monika Vaníčková
2. místo: Dorotka Fialíková
3. místo: Emma Trávníčková
B L A H O P Ř E J E M E !
1-a-vitezove-1.jpg

24. 6. 2022 MISTROVSTVÍ ČR V ATLETICE-doprovodný program pro děti

1aatleticky-den.jpg

11. 5. 2022 ŠKOLNÍ VÝLET: "PIRÁTSKÁ PLAVBA" PO ŘECE MORAVĚ
Dlouho očekávaná dobrodružná plavba malých pirátů za pokladem se zdařila. Vždyť byli také vedeni kapitánem Černovousem a vyzbrojeni bambitkami, dalekohledy a mapou. Počasí nám přálo a výlet  jsme si skvěle užili.

1-a-pirati.jpg

26. 4. 2022  EKOCENTRUM DÚBRAVA - výukový program " Zvířátka domácí a volně žijící"

Báječný den se zvířátky! Hodně jsme se naučili, zvířátka jsme pojmenovali, roztřídili je na domácí a volně žijící a hlavně jsme si je pohladili :-)

1-a-ekocentrum.jpg

22. 2. 2022 projektové vyučování Den Země

Den Země je svátek, který slaví  lidé na celé planetě a my také :-)

den-zeme-1.jpg

den-zeme-11.jpg

3. 2. 2022 Projektové vyučování " Blízko k sobě"- jak se žije lidem s handicapem
Děti si vyzkoušely různé aktivity a zjistily, že život s handicapem není vůbec jednoduchý. Všichni jsme se shodli, že takovým lidem je potřeba pomáhat.
Aktivity: ODVAHA - vedení nevidomého přes překážky, BYSTRÉ UCHO - vedení nevidomého za zvukem, O CO JDE? - orientace pouze hmatem, CIZINEC - odezírání ze rtů a řeč těla, UMĚNÍ - malování pusou a malování nohou, POROZUMĚNÍ - orientace pouze sluchem při stavění obrázku z vršků z PET lahví, BRAILLOVO PÍSMO - ukázka, ZNAKOVÁ ŘEČ

blizko-k-sobe-1.jpg

14. 2. 2022 Muzikoterapie " Daleko na severu"- zvuky, tóny a muzicírování

muzikoterapiei-a-nove.jpg