Rozvrh třídy

Portrét třídního učitele

Vážení rodiče a milí žáci, srdečně vás vítáme na stránce přípravné třídy 0. A, která slouží pro vaši rychlou informovanost. Můžete se zde seznámit s aktuálním učivem nebo si prohlédnout vzkazy a zadané úkoly. Ze všech akcí, kterých se účastníme, máte možnost zhlédnout fotografie v KALENDÁŘI NAŠÍ TŘÍDY nebo ve fotogalerii školy.

Přejeme dětem i Vám úspěšný start ve školním roce 2019/2020.

Tř. učitelka Mgr. Lucie Stávková, asistent pedagoga Alena Nováková a vychovatelka Iva Vanšová

o-a-2020.jpg

AKCE TŘÍDY

Začátek školního roku
Malování na silnici
Ovocný den
Zeleninový den
Čertí školička

DOMÁCÍ ÚKOLY
Po 25. 5.  Písmenko na konci slova
Říkejte prosím, dětem slova  a děti musí určit, které písmenko slyší na konci. Začneme lehčí variantou, že na konci bude souhláska. Slova i spočítejte , at´si děti ukazují na prtech.
Nabídka slov: ÚL, ZUB, VLK,  LES, MOTÝL, ZEDNÍK, POČÍTAČ, POKOJ, PAPÍR, KOŠ.
Út 26. 5. Zdravé zoubky
Jak pečovat správně o zoubky? To je dnešní téma! Povykládejte si prosím, že zoubky by si měly děti čistit 2x za den,. jak kaz ničí zoubky a připomeňe jim, jak zuby správně čistit. V mailu máte odeslaný PL , které potraviny zubům prospívají, a které ubližjí.
St 27. 5. Hláskování, počáteční písmenko ve slově, délka slabik ve videohovorech. Po domluvě PL odešlu do mailu.
Čt 28. 5. Hláskování, počáteční písmenko ve slově, délka slabik ve videohovorech. Po domluvě PL odešlu do mailu.
Pá 29. 5. Hláskování, počáteční písmenko ve slově, délka slabik ve videohovorech. Po domluvě PL odešlu do mailu.

Můžete si zopakovat i básničku Měsíce. Některé děti zvládnou nahlas říct jen měsíc a zbytek básničky potichu - to je cíl nácviku. Možnosti trénování jsou  i takové, že vy řeknete měsíc a děti zbytek básničky a naopak. Stále sledujte prosím, web. Od příštího týdne Vám budu zadávat jednoduché hry a náměty na opakování toho, co by děti měly zvládnout.
Měsíce
Leden na rampouchy hrál,
únor posune den dál,
březen trávu tlačí vzhůru,
duben barví stromům kůru,
květen barevný má fráček,
červen zpěvavý je ptáček,
červenec je léto u vody,
srpen prázdninové příhody,
září škola volá zas,
říjen podzimní je čas,
listopad spí zahrádka,
prosinec je pohádka.

PRÁVĚ PROBÍRÁME:
Jazykové dovednosti  -
Grafomotorika

Matematická představivost -
Člověk a jeho svět
Hudební výchova
Hra na flétnu -
Muzikoterapie -
Výtvarná výchova a pracovní činnosti
VZKAZY PRO RODIČE

Doporučené pomůcky pro žáka přípravné třídy ve školním roce 2019/2020

- Batůžek
- Pouzdro
- 2 tužky č. 2 - nejlépe trojhranné, ořezávátko se zásobníkem
- Pastelky 12 ks - nejlépe trojhranné
- Deníček č. 644 na vzkazy pro rodiče
- Zobcová flétna
- Kroužkový pořadač a průhledné fóliové kapsy (40ks)
- Plastová složka A4 (psaníčko s drukem)
- Zástěrka do Vv
- Cvičební úbor - tričko, tepláková souprava, sportovní obuv se světlou podrážkou
   (látkový pytlík k uložení do šatní skříňky)
- Oblečení na hřiště dle počasí + venkovní sportovní obuv
- Přezůvky s pevnou patou
- Krabička papírových kapesníků
- Krabička na svačinu, láhev na pití
- Zámek na šatní skříňku a 2 klíče
- Všechny pomůcky je nutno viditelně podepsat.

ORGANIZAČNÍ POKYNY VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

Od 3. 9. 2018 přicházejí žáci 0. ročníku do školy za doprovodu rodičů. Škola se otevírá v 7:40 hod. a je vhodné, aby žáci byli ve škole brzy po otevření a měli dostatek času na ranní přípravu na vyučování. Žáci si nosí batůžek, svačinu, pití, psací potřeby ( 2 tužky, pastelky), malý deníček na vzkazy pro rodiče, žákovskou knížku a pracovní listy, které děti dostanou. Domácí úkoly písemné budeme mít pravidelně ve středu, budou označeny ručičkou: "Stůj, tady máš něco splnit." Je nezbytně nutné, aby všechny pomůcky byly viditelně podepsány. V případě nepřítomnosti dítěte ve škole prosím o včasné omluvení ( sms, zavolání) a písemné omluvení do žákovské knížky nejpozději do 3 dnů po návratu dítěte do školy.

Děkuji za spolupráci a přeji Vám mnoho úspěchů a také trpělivosti při práci se svými dětmi. Třídní učitelka L. Stávková

PLÁNOVANÉ AKCE

1. 7. - 31. 8. - Velké prázdniny
1. září 2020 - Nástup do 1. třídy