1. B

Rozvrh třídy

Vážení rodiče a milí žáci,

srdečně vás vítám na stránce třídy I. B, která slouží pro vaši rychlou informovanost. Můžete se zde seznámit s aktuálně probíraným učivem nebo si prohlédnout vzkazy, aktuální informace a zadané domácí úkoly.

Z akcí, kterých se účastníme, budete mít  možnost zhlédnout fotografie v KALENDÁŘI NAŠÍ TŘÍDY nebo ve fotogalerii školy. V letošním roce jsme zapojeni do celoročního motivačního projektu " Jedničky ze Sluníčkova ".

Přeji dětem i Vám úspěšný školní rok 2019/2020. Děkuji za trpělivost a spolupráci a přeji mnoho krásných chvil s Vašimi prvňáčky.

Třídní učitelka: Mgr. Dagmar Krýsová

Asistentka pedagoga: Petra  Bolfová

Vychovatelka ŠD: Lenka Sušovská

To jsme my: I.B

1-b2019.jpg

Informace  ŠD:

Každý čtvrtek 11.50 - 12.35 h  Angličtinu hrou pod vedením p. vychovatelky Ivy  Vanšové.

Sportuj ve škole - Změna ! cvičíme každou středu 5. vyuč. hodinu 11.45 - 12.35

Kalendář akcí naší třídy :

Plánované akce  - listopad:

11.11. - 1. návštěva Městské knihovny v rámci projektu Knížka pro prvňáčka

21.11. - divadlo KD Horní Valy -50 Kč  - hrazeno z tř.fondu

Aktuální informace: 18.11. - 22.11. 2019

Po vyučování děti odcházejí domů v doprovodu rodičů nebo s paní vychovatelkou do ŠD. Nosí si aktovku, přezůvky, svačinu, pití, ubrousek pod svačinu, psací potřeby (tužku, pastelky), malý deníček , žákovskou knížku a učebnice podle rozvrhu.

Prosím, aby děti nosily látkové ubrousky - prostírání ke svačině (čistota lavice). Všechny pomůcky, které dětem dáváte z domova, podepisujte či označte štítkem se jménem. Děkuji.

Kontrolujte, prosím, dětem pouzdro, tužku a pastelky ať mají ořezané, vhodné je vybavit pouzdro dětem ořezovátkem se zásobníkem a gumou. Pastelky všech základních barev je třeba mít.

Dát dětem, prosím, hadřík na mazací tabulku, na kterou píší fixem. Děkuji. Pořídit nový fix, v případě, že již ani jeden nepíše.

Omlouvání žáka - písemně do 3 dnů do omluvného listu  v Zápisníčku prvňáčka. Pro aktuální informovanost stačí zavolat či poslat SMS na tel. číslo tř. učitelky, uvedené v Zápisníčku. (případně na číslo školy)

Děkuji  rodičům za obstarání papírů pro potřeby třídy.

Děti si také můžou na přestávky přinést do školy nějaké vhodné hry, uložíme do hracího koutku.

Dětem  každý den, prosím, prohlédněte sešity, pokud mají označeno červenou hvězdičkou, mají domácí úkol, po splnění, prosím , podepište. Děkuji.

Doporučuji vkládat dětem do učebnic papírové záložky, snadno se pak orientují v textu (pomáhají při čtení - "ukazovátka" a najdou rychle, kde pracujeme.

Na tř. schůzce jsem zapomněla zmínit možnost přinést do třídy sirup, tak jako kapesníčky a ubrousky. Když mají děti vypito pití z láhve z domu nebo zapomněli, nalijí si sirup, doplní vodou a mají šťávu. Hlavně v teplých měsících se nám vždycky osvědčilo.

Doporučuji trénovat čtení písmen, slabik, slov denně, také skládání slov ze skládací abecedy a psaní psacích písmen podle diktátu.

Ve  dnech 25. - 27. 11. (upřesníme) budeme mít Slavnost Slabikáře -projektové vyučování s předáním Slabikářů a protože plníme třídní  motivační projekt Jedničky ze Sluníčkova, připravte, prosím, dětem žluté oblečení(možno i třeba "zlaté vlasy" jako Sluníčka - dají se asi koupit, masku si vyrobíme) Informace ještě upřesním.

Slavnost Slabikáře bude v pondělí 25.11., příjít ve žlutém a vzít pouzdro, svačinu a pití.

Děti dostaly zdarma čtenářské průkazy do Městské knihovny Hodonín - v rámci projektu Knížka pro prvňáčka. Můžete knihovnu navštěvovat a půjčovat si knihy.

Probírané učivo: 18.11.- 22.11.

Český jazyk :

Moje první psaní

Písanka 1 s. 15 - 18

Živá abeceda

s. 44 - 49

Matematika:

s. 44 - 48

Člověk a jeho svět:

s. 22 - 25

DOMÁCÍ ÚKOLY:

Značíme červenou hvězdičkou, vždy projděte všechny sešity a podepište, prosím.

PO - ŽA s. 44 - číst písmena, M s. 44/1 - přepsat a vypočítat příklady do sešitu Matematika.

ÚT - ŽA s. 45 - číst slabiky, Písanka s. 15 - dopsat stránku

ST - ŽA s. 45,46 - číst označená slova a věty. Písanka s. 16 - dopsat  označené řádky.

ČT- M s. 47/2, pokud někdo nestihl, tak + 47/4.

PÁ -

Akce šk.roku 2019/2020
Vytisknout stránku Vytisknout stránku24. 8. 2017, 12:02, zobrazeno 5854x, dnes 4x