Rozvrh třídy

Portrét třídního učitele

Vážení rodiče a milí žáci, srdečně vás vítáme na stránce přípravné třídy 0. A, která slouží pro vaši rychlou informovanost. Můžete se zde seznámit s aktuálním učivem nebo si prohlédnout vzkazy a zadané úkoly. Ze všech akcí, kterých se účastníme, máte možnost zhlédnout fotografie v KALENDÁŘI NAŠÍ TŘÍDY nebo ve fotogalerii školy.

Přejeme dětem i Vám úspěšný start ve školním roce 2019/2020.

Tř. učitelka Mgr. Lucie Stávková a vychovatelka Iva Vanšová

o-a-2020.jpg

AKCE TŘÍDY

Začátek školního roku
Malování na silnici
Ovocný den
Zeleninový den

DOMÁCÍ ÚKOLY
Po 18. 11.
Út 19. 11.
St 20. 11. DÚ - Povykládat rodičům pohádku O kohoutkovi a slepičce podle vyrobené knížečky. Knížečku prosím, vrátit zpět do školy.
Zítra jdeme do DK Hodonín na divadýlko, kdo nemá uhrazených 50,-Kč zítra je pošlete. Pokud bude pršet, nezapomeňte dát dětem deštník.
Čt 21. 11.
Pá 22. 11.

PRÁVĚ PROBÍRÁME:
Jazykové dovednosti  - Hláskování slov, Jednoslabičná slova - vytleskávání slabik, grafický záznam, Sluchové vnímání - zvukové pexeso
Grafomotorika - Uvolňovací cviky, Ovál soustředný

Matematická představivost - Počet 5, Jednoduché slovní úlohy, Čtení puntíků postřehem, Matematické hry, Krokový pás, Geometrie - Geometrické tvary
Člověk a jeho svět - Přiblížení Sametové revoluce - Státní svátek
Hudební výchova - Nácvik písně: Pipi pipi pipky - pohybový doprovod k písni
Hra na flétnu - Nota h, Žába skáče po blátě
Muzikoterapie - Hra na drumbeny
Výtvarná výchova a pracovní činnosti - Klíče
VZKAZY PRO RODIČE

Doporučené pomůcky pro žáka přípravné třídy ve školním roce 2019/2020

- Batůžek
- Pouzdro
- 2 tužky č. 2 - nejlépe trojhranné, ořezávátko se zásobníkem
- Pastelky 12 ks - nejlépe trojhranné
- Deníček č. 644 na vzkazy pro rodiče
- Zobcová flétna
- Kroužkový pořadač a průhledné fóliové kapsy (40ks)
- Plastová složka A4 (psaníčko s drukem)
- Zástěrka do Vv
- Cvičební úbor - tričko, tepláková souprava, sportovní obuv se světlou podrážkou
   (látkový pytlík k uložení do šatní skříňky)
- Oblečení na hřiště dle počasí + venkovní sportovní obuv
- Přezůvky s pevnou patou
- Krabička papírových kapesníků
- Krabička na svačinu, láhev na pití
- Zámek na šatní skříňku a 2 klíče
- Všechny pomůcky je nutno viditelně podepsat.

ORGANIZAČNÍ POKYNY VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

Od 3. 9. 2018 přicházejí žáci 0. ročníku do školy za doprovodu rodičů. Škola se otevírá v 7:40 hod. a je vhodné, aby žáci byli ve škole brzy po otevření a měli dostatek času na ranní přípravu na vyučování. Žáci si nosí batůžek, svačinu, pití, psací potřeby ( 2 tužky, pastelky), malý deníček na vzkazy pro rodiče, žákovskou knížku a pracovní listy, které děti dostanou. Domácí úkoly písemné budeme mít pravidelně ve středu, budou označeny ručičkou: "Stůj, tady máš něco splnit." Je nezbytně nutné, aby všechny pomůcky byly viditelně podepsány. V případě nepřítomnosti dítěte ve škole prosím o včasné omluvení ( sms, zavolání) a písemné omluvení do žákovské knížky nejpozději do 3 dnů po návratu dítěte do školy.

Děkuji za spolupráci a přeji Vám mnoho úspěchů a také trpělivosti při práci se svými dětmi. Třídní učitelka L. Stávková

PLÁNOVANÉ AKCE

21. 11. 2019 - Divadlo v DK Hodonín- Kterak čtyřhlavý drak pozřel Karla (50,-Kč)
10. 12. 2019 - Poznávej se - interaktivní vzdělávací výstava o  tom, jak funguje lidské tělo (30,- Kč)
23. 12. - 3. 1. - Vánoční prázdniny (nástup do školy 6. 1.)
14.1.2020 - Sběr papíru od 7.00 z ulice Muchova
5. 2. 2020 - Divadlo v DK Hodonín - Zlatovláska (60,-Kč)
17. 2. - 23. 2. - Jarní prázdniny
11. 3. 2020 - Divadlo v DK Hodonín - Maxipes Fík (60,-Kč)